Skip to Content Contact Us
Img28

היתרונות בקניית רכבים ממונעים לילדים

ילדים רבים רואים בטרקטורון ממונע ואף באופנוע ממונע חלום שמבחינתם מגדיר את שיא האושר, ולו כי היכולת לשבת על רכב שנראה כמו הדבר האמתי, ללחוץ על הדוושה ולנוע קדימה – מעניקה תחושת עצמאות מדהימה, ייחודית ושמאפשרת להידמות לאב, וזאת כי גם ילדים קטנים יודעים להעריך עוצמה, תנועה, מהירות, נראות, אדרנלין ובאופן כללי גם ילדים קטנים יודעים להעריך את תחושת ההתרגשות המדהימה שהכלי מציע. מכאן שאם אתם כהורים רק מחפשים סיבה להעניק לילד מתנה של פעם בחיים, בואו נספר לכם שיש מגוון סיבות נוספות שלא בטוח שלקחתם בחשבון.

ממש כמו אבא

למרות שאנו המבוגרים יודעים להעריך עד כמה זה כיף להיות ילדים, הילד מבחינתו רוצה להיות כמו הגדולים, ועל כן רכיבה על רכב ממונע מעניקה טעימה, מאפשרת לחוש איך זה לשבת מאחורי ההגה, איך זה לשלוט על המהירות, איך זה לשלוט על ההגעה ליעד ואיך זה מרגיש להיות כמו אבא, ואת התחושה הזו הילד מוקיר – הוא חש שמתייחסים אליו כמו אל "ילד גדול", הוא חש שסומכים עליו והוא חש שהוא צריך להצדיק את ההזדמנות, ועל כן אל תתפלאו אם פתאום הילד הקטן יפתח בגרות.

פיתוח מוטוריקה

מוטוריקה גסה מתייחסת למערכת שיווי המשקל, מנגנון היציבה ובאופן כללי לתנועות הגוף שמצריכות פעולות משמעותיות, כגון הליכה, קפיצה וריצה. מצד שני מוטוריקה עדינה מתייחסת להפעלת מערכת השרירים היותר עדינה, קרי גזירה, השחלת חוט למחט וכדומה, כך שמדובר בשני נדבכים חשובים שכל ילד צריך לפתח. כיצד רכב ממונע נכנס לתמונה? ובכן באמצעות רכיבה על רכב ממונע הילד לומד כיצד לרסן את הלחיצה על דוושת הגז (כך שתושג המהירות הרצויה), לשמור על שיווי משקל בעת פניות חדות, כיצד ההגה מגיב בהתאם לתנועה הקטנה ביותר, כיצד להתמצא במרחב בהתאם למיקום הרכב ביחס לשביל וכדומה, משמע רכב ממונע תורם רבות לחיזוק המוטוריקה.

.ממונע מרצדס - קליק טוי

חידוד קשב וריכוז

כאשר הילד יושב על הרכב הממונע וכל לחיצה זעירה על הדוושה מניעה לתנועה יחסית מהירה, הילד מבין עד כמה לכל פרמטר שמופיע בדרך יש משמעות גדולה. מכאן שהילד לומד לחפש אחר הולכי הרגל, לומד לבחון האם יש ענפים שחודרים למסלול הנסיעה, באיזו נקודה עליו להתחיל לקחת את הפנייה, מתי עליו להוריד מהירות, מתי הרכב מראה סימנים שמצריכים הטענה, האם יש אבנים שצריך לעקוף (ואם כן מאיזה כיוון עדיף) וכדומה. לאור הדברים רכיבה על רכב ממונע גם מחדדת את יכולת הקשב והריכוז.

ביטחון עצמי

הרבה ילדים צרכים למצוא נישה שבה הם חזקים, על מנת להבין שהם כן מסוגלים. כך למשל ילד שמתקשה לקרוא אך שכן מצליח להתנייד כראוי עם אופנוע ממונע, צריך להסיק שאם הוא יודע לתפעל רכב כה גדול, הרי שגם את פעולת הקריאה הוא בסופו של יום יצלח, וזאת כי ממש כפי שבהתחלה היה לו קשה לשלוט ברכב או לפתח שיווי משקל, הרי שהוא ניסה ולא ויתר ובסופו של דבר הצליח, עובדה שמוכיחה שהוא כן יכול לכבוש יעדים נוספים. פה נחדד שעליכם ההורים לחזק נקודה זו, להוכיח לילד שאם הוא מצליח בתחום הרכיבה, הוא יצליח להתמודד מול קשיים נוספים.

פורקן אגרסיות

יש ילדים שחשים צורך לפרוק תסכולים, ועל כן במקום שהם יריבו עם האחים, ישברו צעצועים, או יצעקו בקול רם, הרי שבאמצעות רכיבה על רכב ממונע הילד יגלה שקיים אפיק חלופי שמסייע לפרוק תחושות מעיקות ואף שקיים תחביב שמצליח להרגיע, כך שגם בתום הטיול הילד יישאר באותו מוד רגוע ונעים, משמע בין היתר רכיבה על רכב ממונע מהווה טיפול פסיכולוגי ללא מילים.  

מתנות שילדים ישמחו לקבל בחופש.

תחרותיות חיובית

כל עוד תחרותיות מגיעה במינונים נמוכים, הרי שהיא חשובה ומניעה קדימה בחיים, ואכן ילדים שמתנסים ברכיבת שטח עשויים מפעם לפעם להגדיר לעצמם יעדים חדשים ולהשיגם, כך שרכב ממונע אינו רק משחק , אלא גם כלי להשגת מטרות בחיים.

התחברות לטבע

ידוע שאחת מהבעיות של הדור הנוכחי נעוצה במסכים, המסכים שמונעים לפתח קשרים אמיתיים, לצאת החוצה ואף להתחבר לטבע. מכאן שרכב ממונע כה אידאלי – לא רק שהוא מוציא את הילד לגינה, אלא גם עשוי להוציא למגוון יעדים יפים בארצנו הקטנה, כך שפתאום הילד יהיה זה שיבקש להגיע למקום חדש עליו שמע.

זמן איכות

לבסוף נציין שרכב ממונע גם עשוי לחבר בין האב לבן ולהעניק לשניהם עיסוק משותף. כך למשל ניתן לתקן ולנקות ביחד את הרכב, לצאת לרכיבה משותפת בשטח, לראות ביחד סרטים בנושא, ליצור מסלול מכשולים ייעודי וכדומה.

כמה פשוט להגשים חלום

לבסוף נציין שלצד כל הסיבות שכבר ציינו ישנה סיבה פשוטה וטהורה להעניק לילד מתנה כה מופלאה – הרצון של הילד לעלות על הרכב ולנוע קדימה והיכולת שלכם להגשים לו חלום. אי לכך כל שצריך לעשות זה להתאים בין רצוי למצוי – בהתאם לגיל של הילד, הסגנון המועדף, העוצמה, המהירות המרבית וכדומה, מכאן שניתן לבחור בין אופנוע שטח, ג'יפ ממונע, אופנוע ממונע לקטנטנים, רכב ממונע לשני נוסעים וכדומה. תבחרו ותיהנו!

 

Back top top